Co to jest fotowoltaika

Energia słoneczna to jedna z najczystszych form wywarzania energii, która zyskuje coraz większą popularność. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie instalacji fotowoltaicznych w produkcji energii. Fotowoltaika to pozyskiwanie energii elektrycznej bezpośrednio z promieni słońca. Jest to rozwiązanie zarówno ekologiczne jak i ekonomiczne, które w dodatku jest rozwiązaniem bardzo prostym. Fotowoltaika może być wykorzystywana zarówno jako jedyny system pozyskiwania energii elektrycznej lub jako dodatkowy sposób na ogrzewanie. Panele słoneczne lub inaczej panele fotowoltaiczne to najbardziej popularne elementy instalacji fotowoltaicznej.


Instalacje fotowoltaiczne – zasada działania

Panele fotowoltaiczne to popularne płyty krzemowe, które możemy coraz częściej spotkać przede wszystkim na dachach budynków, ale nie tylko. Panele zbudowane są z krzemu, który dzięki swoim właściwościom może przechwytywać fotony (czyli najmniejsze cząstki światła), które następnie wprawiają w ruch elektrony i w ten sposób produkuję energię elektryczną, prąd. Wytworzony w ten sposób prąd stały jest następnie przekształcany w prąd zmienny, który może być skutecznie wykorzystywany w zasilaniu naszych urządzeń domowych lub w instalacjach grzewczych. Panele są zazwyczaj montowana na dachach skierowane w stronę południa tak aby mogły przechowywać jak największa ilość promieni słonecznych.


Panele fotowoltaiczne to przede wszystkim:

  • prosta instalacja systemu montażowego i paneli, 6 prostych kroków
  • wygoda użytkowania, w przeciwieństwie do innych odnawialnych źródeł instalacja nie wydaje dźwięku i zajmuje niewiele miejsca
  • ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie bazujące na technologii przyszłości
  • długa żywotność, panele pracują nieprzerwanie nawet do 25 lat
  • szybki zwrot kosztów inwestycji już po około 6-7 latach
  • możliwość skorzystania z dotacji wspierających instalację, programy wspierające rozliczanie wyprodukowanej energii
 

Fotowoltaika w Bielsku i na Śląsku

Panele fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność. Instalacja paneli nie jest skomplikowana wymaga jednak pomocy sprawdzonego eksperta. Aby całość procesów instalacji przebiegała sprawnie, a panele fotowoltaiczne mogły efektywnie przekształcać energią słońca w prąd warto skorzystać z profesjonalnej firmy. Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą.


Zadzwoń
459 303 010