Dofinansowania – pompy ciepła, fotowoltaika, SMOG STOP 2018

Program SMOG STOP Edycja 2018

Program SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji

Pilotażowego, który był realizowany w 2016 roku. Program SMOG STOP miał już swoją edycję w 2017 roku, kiedy spotkał się z naprawdę dużym zainteresowaniem mieszkańców. Edycja SMOG STOP 2018 została specjalnie przygotowana z myślą o mieszkańcach województwa śląskiego, którzy pragną także w tym roku skorzystać z możliwości dofinansowania instalacji ekologicznych rozwiązań grzewczych.


O dofinansowanie w formie dotacji mogą starać się osoby fizyczne, które są właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego domu mieszkalnego. Aby uzyskać dofinansowanie należy wymienić źródło ciepła w budynku, w praktyce oznacza to fizyczną likwidację obecnego źródła ciepła, które jest opalane paliwem stałym i jest podstawą centralnego ogrzewania, zabudowanie nowego źródła oraz dostarczenie niezbędnej dokumentacji potwierdzającej cały proces wymiany. Instalacje i systemy grzewcze oferowane przez naszą firmę są w pełni zgodne z wymaganiami programu i mogą się Państwo starać o i ich dofinansowanie.


Program SMOG STOP – dokumentacja

Wraz z wnioskiem o dofinansowanie ekologicznych rozwiązań grzewczych wspierających niską emisję należy dostarczyć następujące dokumenty:

Klienci indywidualni redukcję 20% preferencyjnego kredytu wysokości kosztów kwalifikowanych zakupu i montażu urządzeń.

  1. zdjęcia obecnego źródła lub w przypadku jego likwidacji przed określonym w Regulaminie dniem imiennego dokumentu zezłomowania - karty przekazania odpadu (za wyjątkiem likwidacji – rozbiórki pieców kaflowych lub trzonów kuchennych wówczas wymagane są protokoły potwierdzające wykonanie prac).
  2. zdjęcia budynku w zakresie w jakim planowana jest do przeprowadzenia jego termoizolacja oraz innych dokumentów przewidzianych w Regulaminie

Aktualne informacje dotyczące programu SMOG STOP Edycja 2018 można sprawdzać bezpośrednio na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

Dlaczego warto skorzystać z ekologicznych rozwiązań – nasza oferta

W przypadku dofinansowań z programu SMOG STOP na terenie województwa śląskiego nasi klienci otrzymują:

  1. Klienci indywidualni redukcję 20% preferencyjnego kredytu wysokości kosztów kwalifikowanych zakupu i montażu urządzeń.
  2. Do 6-ciu lat Wibor + marża 4.0 %

    Pow. 6-ciu lat Wibor + marża 4.5 %

  3. Firmy uzyskują 30 % dopłaty wysokości kosztów kwalifikowanych do zakupu i montażu urządzeń.

Zadzwoń
530 901 900